Haber ve Duyurular
  • 19 Mart 2014

    Yeni iç dizayn
    Yenilenen iç dizaynı ile M/S ANGELO-II 2014 yazında hizmetinizde. Yeni fotoğraflar çok yakında sitemizde.
Sık Sorulan Sorular
Hoşgeldiniz,
Türkiye’nin Ege ve Akdeniz kıyıları neredeyse 180 gün güneşlidir. Her bir metre için sadece 200mm yağmur düşer. Yağmur en çok Ocak ayında, metrekareye 570mm yağarken; en düşük Temmuz ayında metrekareye 2mm yağar.
Ne Getirmeli ?
Kalacağınız yatın büyüklüğüne de bağlı olarak; büyük ve kocaman bavullar yerine, yatta size gerekli kişisel ihtiyaçlarınızı içeren, taşınabilir çantalar tercih etmelisiniz.
Güvertede yapacağınız güneş banyosu için güneş kreminizi sakın unutmayın. Ayrıca özel zamanlarınız için müzik çalarınız ve kitabınıza da ihtiyacınız olacaktır.
Unutmamanız gereken en önemli giysiniz mayo ve ya bikininizdir… Ayrıca yürüyüş için ayakkabılarınız, gece için t-shirt, şort ve pantolonunuz gibi giysilerinizi de getirmelisiniz.
İlkbahar ve sonbahar turlarında geceler, diğer aylara göre biraz daha serin olduğundan süveterinizi de getirmeyi unutmayın. Ekstra bir mayo, güneş gözlüğü, şapka, belki yerel bölge hakkında bir kitap, ilaçlarınız ve kişisel şeylerinizi de getirmelisiniz.
Yatta ahşap zemin üzerinde yürümenize izin verilmez. Eğer çıplak ayaklı olmak sizi rahatsız ederse, sadece yatta kullanabileceğiniz plastik terlik alabilirsiniz. Kabinlerin her birinde temiz çarşaflar ve havlular olacaktır.
Yatta Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler
Yatta, su tankı limitli olduğu için su kullanımına ve ayrıca elektrik kullanımına dikkat edilmeli ve kullanılmadığı zaman hemen kapatılmalıdır.
Kabinlerde sigara içmek çok tehlikeli ve yasaktır. Güvertede sigaranızı içebilirsiniz ancak lütfen izmaritini denize atmayın. Hava rüzgarlı olduğunda kişisel eşyalarınızın uçmaması için özellikle dikkat etmelisiniz.
Kaptanınız rotayı ve yemek zamanlarını hava koşulları gibi nedenlere göre değiştirebilir.
Tuvalet kağıtları ve yabancı hiçbir madde tuvaletlere atılmamalıdır.
Arkadaşlarınıza ve ya kaptanınıza haber vermeden yattan uzun süre ayrılmamalı ve kaptanın söylediği saatte geri dönmüş olmalısınız.
Lütfen yatta küçük çocuklarınıza dikkat ediniz. Uyarıları dikkate alan çocuklar mavi yolculuğun güzelliğinden daha çok zevk alacaktır.
Yatın tüm makineleri tamamen durmadan denize atlanılmamalı, yattan uzaklara yüzülmemeli, hız motorlarının ve yatların yolları üzerinde olunmamalıdır.
Sandal ve ya bot sadece servis ve güvenlik için kullanılabilir. Müşterilerin kullanımına izin verilemez.
Yatın ahşap zemininde ve merdivenlerde özellikle ıslak zeminde kaymamak için dikkatli olunmalıdır.
Sizin güvenliğiniz için halatlara, lumbuzlara, kablolara, kapılara, pervanelere ve havalandırmalara dikkat etmelisiniz.
Yattan ayrılmadan önce odanızı tekrar kontrol etmelisiniz.
Sık Sorulan Sorular
Mavi Yolculuk için en iyi sezon hangisidir?
Haziran ve Eylül ayları arası Ege ve Akdeniz kıyılarının en yoğun olduğu dönemdir. Temmuz ve Ağustos aylarında günler daha uzun ve sıcaktır. Haziran ise sıcak günler ve serin akşamlar ile daha güzellik sunuyor. Özellikle Eylül ayında deniz oldukça ısınır. Mayıs ve Ekim; yelken, yürüyüş ve balıkçılık için mükemmel aylardır. Nisan ve Kasım ayları hala mavi yolculuk için uygundur.
Hangi Tur Programı En İyisidir?
Bu cevaplaması zor bir sorudur. Mavi yolculuk yapmış kişilerin birçoğu bu tür tatili senede en az bir kere tekrarladıkları için her seferinde değişik tur programları belirliyorlar. Bu sizin ilk turunuz olacaksa Marmaris-Fethiye-Marmaris turu sizin için en mükemmelidir. Bodrum-Gökova-Bodrum turu daha doğal bir turdur. Antalya-Kaş-Antalya turu ise tarihi yerlerden hoşlananlar için mükemmeldir. Yunan Adaları turu ise her gece farklı şehirlerde bulunmaktan hoşlananlar için idealdir.
Rotalar Yatlar için yeterli midir?
Bodrum ve Antalya arası rotalar, deniz sakin olduğu için mavi yolculuğa çok uygundur ve yatla koylara ve sahile yakın yolculuk yapılır. Bu yolculuklar dünyanın diğer turlar gibi açık denizde yapılmamaktadır. Türk sahillerinde binlerce sahiller ve koylar vardır.
Hem Türkiye hem Yunanistan’a birlikte mavi yolculuk yapabilir miyiz?
Evet, fakat fiyatlar liman masrafları ve mesafe nedeniyle daha yüksek olacaktır.
Yiyecekler Nasıldır?
Ünlü geleneksel Türk yemekleri yanı sıra, makarna, köfte gibi Avrupa mutfağından yemeklerde yiyebilirsiniz. Tabii ki de tur sırasında Akdeniz’in taze balıklarını da sofranızda bulabilirsiniz.
Kabinlerin Büyüklüğü Ne Kadardır?
Kabinler rahat uyuyabilmeniz ve eşyalarınızı rahatça koyabilmeniz için yeterince büyüktür. Bizim yat bir otelde kalıyorum gibi hissetmenizi sağlayacaktır.
Su Sporları?
Yatımızda şnorkel ve balıkçılık ekipmanları vardır. Su kayağı, wakeboard, acemi ve ileri düzey rüzgar sörfü, ringo gibi su oyuncakları da mevcuttur.
Mavi Yolculuk Sırasında Ne tür Aktiviteler Yapabilirsiniz?
Mavi yolculuk; deniz, doğa, güneş, orman, insanlar ve yiyecekleri ile çok eğlenceli olabilecek bir turdur. Güzel deniz ve doğa, size yüzme ve lezzetli Türk yemekleri keyfi sunuyor ve bu sayede şehir hayatının stresinden uzak olabilirsiniz. Dağ gezileri plaj yürüyüşleri bin yıllık tarihi yerleri ziyaret size ailenizle birlikte geçireceğiniz muhteşem tatilin sadece başlangıcını size sunmaktadır. Dahası Türkiye’nin en önemli turistik şehir ve kasabalarını görme fırsatı yakalayabilirisiniz. Burada gece hayatı ve uygun alışveriş keyfini çıkarabilirsiniz. Mavi Yolculuk her yaştan insan için mükemmel bir tatildir.
Angelo-II
Göcek, Fethiye
info@angeloyachting.com Telefon : 0 535 817 7643
Faks : 0 252 613 3413
© DECOM Tasarım,2013